Jak Mobilní domy - Mobilheimy vznikly

Mobilní domy vznikly na přelomu 40-50tých let minulého století současně v USA a Anglii. Motivací pro jejich vznik bylo levné ubytování sezónních pracovníků. Jednalo se hlavně o pracovníky v zemědělství, kde navíc byla výhodou možnost přesunout mobilní domy z místa na místo, jak to vyžadovaly postupující sklizně.
Záhy se pro svou nízkou cenu, jednoduchost umístění a snadné užívání staly velmi populárním způsobem pro trávení volného času a rekreaci. Velmi rychle se také rozšířily i do zbytku Evropy. Později pak začaly mobilní domy sloužit i k trvalému bydlení.
K nám se ve větší míře začaly mobilní domy dovážet až počátkem tohoto století a těší se stále větší oblibě jak pro rekreační, tak i pro trvalé bydlení.


Jakou životnost mají Mobilní domy - Mobilheimy

Výrobci uváděná životnost mobilních domů je cca 40 let. Je však známo, že dodnes slouží některé z prvních mobilních domů ze 40 a 50 tých let minulého století.
Jejich dlouhou životnost zaručují především materiály použité na vnějších plochách. Vnější obvodové stěny mobilního domu jsou z eloxovaného hliníku, který nepodléhá korozi. Střecha mobilního domu je pokryta hliníkovým nebo ocelovým plechem který rovněž nepodléhá korozi ani žádným povětrnostním vlivům.
Mobilní domy nepotřebují téměř žádnou údržbu a případné rekonstrukce jsou velice jednoduché.


Z rekreačního Mobilního domu – Mobilheimu celoroční

Jednoduchost veškerých úprav umožňuje snadné přizpůsobení vašeho rekreačního mobilheimu pro celoroční bydlení. K tomu postačí vyřešit topení způsobem, který je pro vás nejvhodnější. Všechny mobilní domy se totiž dají bez větších obtíží dodatečně uzpůsobit na jakýkoliv druh vytápění, jako např. krbové vložky, kotle na tuhá paliva, peletky apod. Instalace klimatizační jednotky pak zvýší komfort bydlení v horkých letních měsících.
Váš mobilní dům můžete rozšířit o terasu nebo verandu. Získáte tím skvělé místo pro váš odpočinek nebo posezení s přáteli. Terasa se dá zastřešit nebo ji následně můžete předělat na verandu, která rozšíří obytný prostor vašeho mobilním domu.


Mobilheimy - Mobilní domy a jejich doprava

Mobilní domy přepravujeme na tahačích s plošinovým návěsem které jsou vybavené navijákem a nájezdy. Díky tomu je možné mobilní dům naložit a vyložit bez pomoci další techniky.
Mobilní dům dovezeme v dohodnutém termínu na vámi určené místo. Náš zkušený přepravní tým vám navíc poskytne veškerou potřebnou pomoc i v případech, kdy je k přesnému umístění mobilního domu potřeba použít další dopravní techniku (traktor, jeřáb).


Kontakty: Neratovice (u Prahy), Pražská 92 - Tel.: +420 731 896 882 - E-mail: pro@mobilnidomypro.cz